Brno

Brno je druhým největším městem České republiky a zároveň je největším moravským městem. Rozkládá se na ploše 230,22 km² a žije zde přes 378 000 obyvatel. Leží na soutoku Svratky a Svitavy. Zjistěte jaké jsou ceny energií v Brně.

Brno je významným kulturním i vzdělávacím střediskem. Pokud hledáte ubytování v Brně najděte ho s námi. Má tu sídlo mnoho státních orgánů. Jsou jimi např. Ústavní soud, Nejvyšší soud,Nejvyšší správní soud a Nejvyšší státní zastupitelství.

Brno je mezinárodně známé i svými výstavami a veletrhy. Mnohé z nich jsou mezinárodní. Nejvýznamnější je Mezinárodní strojírenský veletrh.

V Brně je i mnoho významných a zajímavých historických památek. Dominantou města je hrad Špilberk založený roku 1270. Dnes je v něm umístěné muzeum města Brna. Z dalších významných památek si v Brně prohlídnete Kapucínský kostel a kryptu (leží na Kapucínském náměstí), Katedrálu sv. Petra a Pavla (uprostřed Brna), Starou radnici, Náměstí svobody, Vilu Tugendhat (od roku 2001 na Seznamu kulturního dědictví UNESCO), Mahenovo divadlo, Zelný trh atd.