Jak ušetřit na zábavě

Budete-li sedět doma a nic ve svém volném čase nepodnikat, jistě ušetříte. A pokud budete mít volného času hodně a začněte se nudit, můžete si najít brigádu a ještě si vyděláte. Řešení by to bylo. Ale co by člověk z takového života měl? Zábavné využití volného času je důležité, abychom se uvolnili a dělali něco, co máme rádi.

Je jen na vás, jestli upřednostníte kulturu, sport či něco jiného. Jednotlivé koníčky jsou různě finančně náročné. Je třeba počítat s tím, že nějaké peníze za koníčky utratíme, ale na druhou stranu ušetřit můžeme.

Jak ušetřit ve volném čase za kulturu a sport

  • Kultura: Jste kulturně založení? Vybírejte si akce, které nic nestojí či mají symbolický poplatek. Týká se to různých výročních akcí, kam je vstup zdarma či alespoň snížený na polovinu apod. V létě jsou oblíbené venkovní akce, např. pouliční hudební festivaly. Vstupné se také neplatí do některých galerií, na určité výstavy atd.
  • Sport: Vybírejte si sporty, v rámci kterých si nemusíte pořizovat nákladnou výbavu. Vhodným sportem, na kterém snad nejvíce ušetříte je běhání. Můžete běhat kdykoliv a zadarmo a jediné, co opravdu potřebujete, jsou kvalitní boty, případně funkční oblečení, chcete-li běhat i v chladném období. Mezi levnější sporty patří také plavání, jízda na kole atd.

Zábava pro volný čas, která nic (nebo alespoň příliš) nestojí

Hledáte kromě kultury a sportu další zdroje zábavy, do kterých nebudete muset příliš investovat? Pojďme si dát několik tipů:

  • Choďte na výlety do přírody: Nejenže ušetříte, ale také se báječně uvolníte. Výlety si můžete zpestřit geocachingem. Je to hra na pomezí sportu a turistiky.
  • Čtěte knihy: Knihy jsou dnes poměrně drahou záležitostí, ale přihlásíte-li se do knihovny, budete platit pouze roční poplatek.
  • Vzdělávejte se: Ne každý si takto představuje příjemné trávení volného času, ale někteří lidé jsou zvídaví a rádi se dozvídají nové věci. Vzdělávání vás může posunout samozřejmě dál i ve vaší kariéře.
  • Navštěvujte se s přáteli doma namísto chození do restaurací.
  • Zvelebujte svůj domov: Jak na to? Můžete se inspirovat na internetu. Najdete různé tipy, jak si za málo peněz vylepšit své bydlení.
  • Pořiďte si stolní hry: Zabavíte-li se, pokud je venku špatné počasí. Zvlášť v rodinách s dětmi se osvědčí. Sblíží rodinu.
  • Dívejte se doma na filmy.

Rozhodnete-li se ušetřit na zábavě, neznamená to, že musíte sedět doma a nudit se. Dá se dělat spoustu věcí zadarmo či s minimálními výdaji. Stačí být jen trochu kreativní.