Jak ušetřit na výdajích za prvňáčka

Chystáte se vybavit prvňáčka do první třídy a nevíte kde začít a kolik si na to připravit peněz?

Ušetřit lze např. vyhledáním produktů na specializovaných serverech:

Akčníceny.cz – server, který sdružuje aktuální letákové akce. Vyhledávat lze podle produktů a klíčových slov.

Heureka.cz – server, který agreguje a porovnává ceny z internetových obchodů. Stejně funguje např. také zboží.cz od společnosti seznam.cz

Pojďme si alespoň vyjmenovat, co by ve výbavě prvňáčka nemělo chybět. Základními pomůckami jsou aktovka, penál, přezůvky a obal na ně, sešity, vybavení na výtvarnou výchovu (kufřík, štětce, hadřík na štětec, kelímek na vodu, podložku na modelování, vodovky, pastelky atd.), vybavení na tělocvik (oblečení, pohodlné boty), sešity + další případné pomůcky, které bude po žáčcích vyžadovat škola.
Za výbavu pro prvňáčka utratíte několik tisíc korun. Jestli se vejdete do tří až čtyř tisíc, nebo bude-li částka dvojnásobná, záleží na tom, jak úsporně budete vybavení nakupovat.
Počítejte také s tím, že další výdaje vás neminou po nastoupení vašeho dítka do školy – družina, kroužky, obědy atd.

Tipy na úsporu peněz při nákupu vybavení pro prvňáčka

Omezte nákup značkového vybavení: Penál, bačkory, aktovka, ale i další školní pomůcky je možné koupit s různými dětskými hrdiny, kteří zrovna „letí“. Děti je mají rády, ale pomůcky s nimi jsou podstatně dražší. Proto zvažte, jestli váš potomek musí mít všechno značkové. Odoláte-li jeho přemlouvání (určitě také zatouží po svých hrdinech na pomůckách), značně ušetříte.
Využijte akčních slev: Mnozí rodiče nakupují pomůcky dětem s předstihu. Budoucí prvňáčci se většinou do školy těší a sami chtějí mít vše připravené. Zkuste však nákupy přesunout na konec srpna, kdy mnohé obchody mají akční slevy.
Než se vydáte nakupovat školní pomůcky, prostudujte letáky jednotlivých obchodů: Ceny se liší, a i když cenový rozdíl u jednotlivých položek nebude velký, v celkové útratě za pomůcky ho poznáte.