Jak ušetřit za mobilní služby

Vyjednejte si se svým mobilním operátorem lepší podmínky

Vyhovuje vám váš mobilní operátor ve smyslu, že ho nechcete měnit, ale přesto byste rádi získali výhodnější podmínky? Sdělte svému operátorovi, že uvažujete o změně, nebo rovnou, že při současné ceně za služby chcete přejít k jinému operátorovi. Většinou vás nebude chtít nechat tak snadno odejít ke konkurenci, a proto vám nabídne výhodnější tarif či nějaké bonusy k vašemu stávajícímu tarifu.
Nebojte se říci si o výhodnější podmínky. S největší pravděpodobností se vám to vyplatí. A kdyby náhodou ne? Ztratit nemůžete nic.

Vyzkoušeli jsme za vás! – snížení, pomocí vyjednávání, vedlo k úspoře 30%. Samozřejmě záleží, jak dlouho u operátora jste a kolik platíte. Nyní úspěšně telefonujeme ve skupině, o tom ale příště!

Porovnejte nabídky jednotlivých mobilních operátorů

Jste-li ochotní přejít k jinému mobilnímu operátorovi (proč také ne, často nemusíte ani měnit své telefonní číslo), než to provedete, zmapujte si komplexní nabídku. Vždy je to lepší než se nadchnout zdánlivou výhodností určitého tarifu, přejít kvůli němu k jinému operátorovi a pak se divit nad podmínkami, které musíte pro získání tohoto tarifu splnit. Porovnávejte proto nejen ceny tarifů, ale i další služby, podmínky a nezapomeňte si zjistit, jak to bude, když se rozhodnete od mobilního operátora odejít.

Svoji kalkulačku spustil nezávilý dTest!

Srovnání mobilní tarifů s dTest!

Porovnáváním jednotlivých mobilních operátorů vám sice trochu času zabere, ovšem díky internetu ne tolik a nějaký ten čas za úsporu, kterou získáte, určitě stojí.

Popřemýšlejte o virtuálním operátorovi

V poslední době jsou oblíbení virtuální operátoři, tedy takoví mobilní operátoři, kteří poskytují mobilní služby, ale nemají svou vlastní mobilní síť ani infrastrukturu. Jsou závislí na hostitelském mobilním operátorovi. Dělíme je na několik typů.
Jejich výhodou je, že nabízejí volání a další služby za nižší ceny, a to až o desítky procent. Mějte však na paměti i nevýhody virtuálních operátorů. Mezi ně patří omezená nabídka tarifů.
Rozhodnete-li se pro virtuálního mobilního operátora, vybírejte podle toho, jakých služeb nejvíce využíváte. Některé nabídky jsou univerzální, ale najdete např. i takové, které mají méně výhodné datové balíčky, dražší volání atd.

Čas od času zkontrolujte situaci na trhu

Nabídka mobilních operátorů se rychle mění. Proto si jednou za čas zkontrolujte její současný stav a ujistěte se, že máte stále výhodný tarif.

Jeden operátor pro celou rodinu

Většina operátorů nabízí výhodné volání do vlastní sítě, v některých tarifech jsou dokonce tyto hovory zadarmo stejně jako SMS. Proto se snažte mít v rodině jednoho operátora. Pokud si v rámci rodiny voláte často, úsporu značně pocítíte.

Využívejte výhodnějších tarifů

Většina operátorů má výhodnější tarify pro některé skupiny zákazníků. Jde především o studenty či seniory. Využívejte všech výhod a slev, které vám operátoři nabízejí. Zjistěte si konkrétní nabídku jednotlivých operátorů a zvolte si tu nejvýhodnější pro vás.

Paušál pro děti? Raději ne

Máte dítě, které vlastní svůj mobilní telefon? Nepořizujte mu paušál. Nemuseli byste se doplatit. Budete-li mu dobíjet kredit, získáte větší přehled o tom, kolik váš potomek za služby mobilního operátora utratí.