Jak ušetřit na cestovním pojištění

Pokud se chystáte do zahraničí a klade si otázku, zda cestovní pojištění potřebujete, pak vězte, že určitě ano. Každý věří, že se během jeho zahraniční cest nic nestane, ale nikdo vám to nezaručí. A následky i banálních nehod či onemocnění by se vám mohly finančně hodně vymstít. Poplatky za lékaře se snadno vyšplhají do částek, které budete splácet i několik let.

Říkáte si, že v rámci zemí Evropské unie není cestovní pojištění zapotřebí, protože vlastníte Evropský průkaz zdravotního pojištění? Nespoléhejte na to. Sice s průkazem budete mít stejná práva jako občané dané země, ale také povinnosti. V mnohých zemích obyvatelé platí u lékaře a zpravidla nejde o malé částky.

Tipy na úsporu za cestovní pojištění

Šetřete na správném místě: Kdo by nechtěl ušetřit. Ovšem nešetřete na úkor kvality pojistného produktu. Víte-li, že se na své zahraniční cestě budete věnovat rizikovým sportům, sjednejte si speciální pojištění na tyto sporty. Pokud byste měli jen turistické pojištění, sice byste ušetřili za levnější pojištění, ale kdyby se vám něco stalo při rizikovém sportu, pojišťovna by vám to neproplatila, a věřte, že pojišťovny jsou zvyklé, že se jim lidé snaží tvrdit, že k úrazu přišli jinak. Vše si důkladně prověřují.
Zvažte, která připojištění skutečně potřebujete: Na druhou stranu vám pojišťovna může nabízet k základnímu produktu různá připojištění, která by pro vás větší efekt neměla. Pečlivě si rozmyslete, jaké připojištění či rozšířené asistenční služby byste mohli skutečně využít.
Sjednávejte si cestovní pojištění online: Nejenže je to pro vás pohodlné, ale snad všechny pojišťovny vám poskytnou za online sjednání slevu.
Porovnejte si nabídku jednotlivých pojišťoven: Když už budete využívat k uzavření cestovního pojištění internet, věnujte také čas pečlivému porovnání pojišťoven a vyberete si tu s nejvýhodnějším produktem. Díky online srovnávačům vám porovnání pojištění zabere jen minimum času.
Tip na úsporu pro časté cestovatele: Pokud cestujete do zahraničí často, nebo se chystáte někam na delší dobu, zvažte půlroční či celoroční pojištění. Není omezené maximální délkou pobytu a přinese vám i další výhody. I zde platí, že byste měli konkrétní produkt pečlivě vybírat.

Na co si dát pozor při sjednávání cestovního pojištění?

Sjednáváte-li si cestovní pojištění, pečlivě čtěte smlouvu a zajímejte se o podmínky a o to, co všechno vaše cestovní pojištění kryje. Nestane se vám, že zjistíte, že proti určitým rizikům nejste pojištěni, až v okamžiku, kdy se něco stane a pojišťovna vám odmítne pojistné plnění. Seznamte se především s výlukami z pojištění.