Rozmyslete si pojistné podvody, je tu SVIPO

Pojistné podvody zde byly, jsou a budou. Nezákonné činnosti, kterými se lidé snaží obohacovat o finanční sumy vyplácené v rámci daného pojištění. Nejčastěji to bývá povinné ručení nebo havarijní připojištění, kde šlo fingovat spoustu nehod a situací, při nichž došlo k vyplacení poměrně tučných sum.

Výjimkou ale nejsou ani pojistné podvody v rámci dalších typů pojištění, jako je pojištění majetku a odpovědnosti nebo pojištění osob. Se všemi těmito nešvary však bojuje Česká asociace pojišťoven, která od loňského roku používá speciální systém SVIPO.

Co je to SVIPO?

SVIPO je zkratkou systému pro odhalování pojistných podvodů. Systém, který se zaměřuje především na povinné ručení, respektive pojištění automobilů, kde do nedávné doby vznikaly pravděpodobně nejnákladnější pojistné podvody.

Jde o systém, do něhož svými daty přispívá většina pojišťovacích subjektů na současném trhu a který je schopen na základě vložených údajů o vyplaceném pojistném, odhalit nejrůznější pojistné podvody v rámci jednotlivých pojišťoven.

Ať už máte pojištění u jakékoliv společnosti, systém SVIPO může vaše nekalé praktiky velice snadno prokouknout. Jeho provoz a kontrolu nad ním zaštiťuje právě Česká asociace pojišťoven, označovaná, jako ČAS. Údaje v tomto systému jsou pravidelně aktualizovány, tudíž jsou všechny pojistné události pod naprostým a globálním dohledem.

Zapomeňte na typické pojistné podvody

A nutno říci, že na spoustu trestné činnosti můžete v dnešní době již směle zapomenout. Týká se to například populárního zatajování havarijního pojištění v několika pojišťovnách najednou, díky čemuž si podvodník při fingované nehodě mohl přijít na pěkné odškodnění.

Není to tedy jenom povinné ručení, respektive pojištění vozidel, ale také nemovitostí, kdy v databázi SVIPO jednoznačně vyčnívají osoby, které mají s náhradou škody poměrně výrazné a opakované zkušenosti.

Systém SVIPO je tak schopen prakticky filtrovat a prohledávat narůstající databázi pojistitelů na základě nejrůznějších kritérií a algoritmů, díky nimž se případní podvodníci objeví na černé listině.

Systém pro odhalování pojistných podvodů vás tak přesvědčí, že povinné ručení není vhodné využívat k trestné činnosti.

Mohlo by vás zajímat