Co přináší mobilní aplikace pojišťoven

Jsou to především chytré telefony, které jsou vybaveny operačním systémem mobilní aplikace, Android), iOS nebo Windows Mobile. Mobilní zařízení, pro něž řada pojišťovacích společností nechala vytvořit praktické aplikace, které vám mohou být nápomocny při jakýchkoliv činnostech, respektive v rámci libovolného pojištění.

Možnosti každé android aplikace jsou bezpochyby různé, v závislosti na dané pojišťovně. Přesto však mají tyto mobilní nástroje mnohé společné.

Sjednání pojištění s pomocí mobilního telefonu

Tou nejzákladnější funkcionalitou je dostatek kontaktních informací a možnost využití libovolných služeb s odpovídající slevou.

Prostřednictvím interaktivních map a formulářů tak dohledáte kontakt na svého pojišťovacího agenta nebo kteroukoliv pobočku v České republice. S pomocí mobilní aplikace jste schopni navázat kontakt s odpovědným pracovníkem call-centra, aniž byste se zdržovali zdlouhavým přepojováním na další osoby či vyčkáváním na infolince.

Pojišťovny mnohdy předkládají i možnost objednání určité služby. Tou nejčastější je cestovní pojištění, které lze sjednat online a díky čemuž je možné získat příslušné slevy nebo bonusy. Android aplikace vám tak poslouží pro uzavření pojištění příslušného charakteru.

Mobilní aplikace pro řešení dopravních nehod

Výše uvedené možnosti android aplikací jsou povětšinou obecného rázu. Taková aplikace vám bude mnohem přínosnějším nástrojem například při dopravní nehodě. Nejenom, že se domůžete velice rychlého a přehledného návodu, jak v takový okamžik postupovat, včetně kontaktu na odpovídající oddělení pojišťovny, ale bude vám k dispozici i online formulář pro vyplnění.

Ve většině případů jde o graficky zpracované části android aplikace, které vás provedou řešením autonehody krok za krokem, včetně nalezení nejbližších smluvních autoservisů. Můžete tak velice jednoduše a v podstatě obratem nahlásit jakékoliv škody způsobené na majetku. Jde o praktické programy, které zajišťují mnohem rychlejší likvidaci škod.

Správa vlastního portfolia

Některé mobilní aplikace jsou navíc dotaženy do takové fáze, že prostřednictvím nich můžete spravovat své účty u pojišťovacích subjektů. Přihlásíte se do určitého klientského prostředí, kde zjistíte všechny informace o svém povinném ručení, cestovním připojištění, životním pojištění a dalších službách.

Android aplikace pojišťoven jsou určitě krokem tím správným směrem. Mobilní aplikace, které vám mohou ušetřit drahocenný čas a mnohdy i finance. Flexibilní nástroj obohacovaný o stále nové a praktické funkcionality, které budou občanovi nápomocny kdykoliv a odkudkoliv.

Mohlo by vás zajímat