Jak ušetřit za zimní dovolenou

Ať už rádi lyžujete, jezdíte na snowboardu či se procházíte zasněženou přírodou, jistě vás mrzí, že sněhové podmínky jsou často nedokonalé a v České republice si tak radovánky na sněhu můžeme užívat jen omezeně.

Ti, kterým to nestačí, vyjíždějí na zimní dovolenou do sousedních zemí. Alpy nabízejí mnohé lyžařské příležitosti. Ovšem je třeba počítat s většími finanční náklady. Rozdíly však nejsou až tak velké, a když srovnáme kvalitu a nabídku lyžařský tras u nás a v zahraničí, je jasné, proč stále více Čechů tráví svou zimní dovolenou v cizině.
Jak se dá ušetřit za zimní dovolenou v zahraničí, ale i u nás? Vybírejte ji s ohledem na vaše finance.

Konkrétní tipy na úspory za zimní dovoleno

Pojďme si dát několik tipů jak ušetřit za zimní dovolenou:

  • slevové portály: Ať už sháníte zimní či letní pobyt, u nás či v zahraničí, podívejte se na nabídku slevových portálů. Vybírejte však pouze z nabídky ověřených a důvěryhodných internetových portálů a vždy si přesně zjistěte, co vše budete mít v ceně.
  • naplánování dovolené: Podívejte se na nabídku cestovních kanceláří. Levnější jsou zájezdy plánované delší dobu dopředu, ale také last minute zájezdy. Vyberte si mezi nimi. Nabídka je obrovská. Ušetříte tak tím, že se vyhnete hlavní sezóně. Pokud se však rozhodnete trávit zimní dovolenou v České republice, zvažte to, abyste předešli tomu, že budete trávit zimní dovolenou bez sněhu. I když…V poslední době ani hlavní sezóna není zárukou sněhové nadílky.
  • free ski termíny: Mnohé lyžařské areály nabízejí tzv. free ski. Znamená to, že budete mít skipasy zadarmo. Většinou jsou tyto termíny naplánované na začátek či konec lyžařské sezóny. Někdy může být skipas zdarma v ceně nějakého ubytovacího balíčku. V tomto případě se však přesvědčte, jestli je pro vás daný balíček skutečně úsporný.
  • další náklady: Vždy si dobře spočítejte, jaké všechny položky se pojí s vaší zimní dovolenou a zda by se na některých z nich nedalo ušetřit.
  • úspory za výstroj: I lyže či jiné sportovní vybavení můžete mít levnější. Kupujte si lyže s předstihem a využívejte různých akcí, které čas od času nabízí snad každý obchodník. Ještě nemáte s lyžováním či jiným zimním sportem velké zkušenosti a nejste si jisti, jestli vás to „chytne“? Pak si půjčete vybavení od přátel či v půjčovně na horách. Půjčovnu vybavení najdete snad v každém solidním lyžařském areálu.
  • pojištění: Ušetřit se dá na různých položkách, ale chystáte-li se za lyžováním do zahraničí, určitě byste neměli šetřit na pojištění. Nejlepší je pojistit se nejen proti léčebným výlohám, ale také je vhodné úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti za způsobené škody. Evropská kartička pojištěnce sice zmírní vaše případné náklady bez pojištění, ale i tak by se vám to mohlo značně prodražit.