Co je to Česká asociace asistenčních společností?

Zajistíte-li si jakékoliv pojištění v podoběpovinného ručení nebo havarijního pojištění, jistě automaticky počítáte také s asistenčními službami, které jsou součástí daného balíčku. Mnozí klienti nad obsahovou stránkou takové služby moc nepřemýšlejí a jednoduše či podvědomě se na ni spoléhají. Rozuzlení však může přijít na přetřes právě při jakékoliv dopravní nehodě, kdy se většina motoristů obrací na asistenční služby.

Jak ale poznat kvalitu těchto služeb a jak přistupovat k jejich řádnému plnění?

Základem je Česká asociace asistenčních společností

Ano, právě pro řádné plnění daných služeb vznikla Česká asociace asistenčních společností, která je mnohdy označována zkratkou ČAAS. Organizace, která dohlíží na dané asistenční služby a stará je o jejich stoprocentní plnění dle předem nadefinovaných a smluvně ošetřených podmínek.

Chcete-li mít jistotu v tom, že vaše havarijní pojištění nebo povinné ručení obsahuje kvalitní asistenční služby, na které se můžete spolehnout v jakékoliv situaci, hleďte na to, aby byla daná pojišťovna členem České asociace asistenčních společností.

Tento subjekt do určité míry koriguje etiku a normy v chování asistenčních společností. A samotné členství vyžaduje plnění evropských standardů v mnoha ohledech. Máte tak záruku, že volíte správnou a prověřenou asistenční službu, nikoliv „lovce nehod“.

Asistenční služby v podání lovců nehod

Ať už máte uzavřené jakékoliv pojištění, které představuje povinné ručení nebo havarijní pojištění, vždy si při způsobení dopravní nehody dávejte pozor na „lovce nehod“. Právě proti nim zbrojí Česká asociace asistenčních společností.

Jde o firmy, které nedisponují členstvím v ČAAS a využívají nekorektních a nemorálních praktik vůči poškozenému klientovi. Vyhlíží dopravní nehody, k nimž přispěchají podstatně rychleji, než vámi zvolená asistenční společnost a předkládají zaobalené a často předražené služby v podobě odtahů a jiných služeb.

Jak sami můžete správně tušit, je Česká asociace asistenčních společností subjektem, který má z pohledu kvality poskytovaných služeb velikou váhu. Asistenční služby pod záštitou této kontrolní organizace totiž nabývají na zcela jiných kvalitách. Neopomínejte proto při uzavírání povinného ručení, přihlédnout také k asistenčním službám a jejich celkovému plnění.

Mohlo by vás zajímat