Bonusy povinného ručení – jak je získat?

V první řadě je třeba zmínit, že na bonusy povinné ručení má dle podmínek pojišťoven nárok zkrátka každý, kdo si tuto službu sjedná, ať už jde o jakoukoliv pojišťovací společnost. Kromě bonusů však můžete získat i tzv. malusy.

Pojďme se tedy podívat na povinné ručení bonusy trochu podrobněji, pod drobnohledem.

Malusy a bonusy povinného ručení

Povinné ručení – bonus je určitá odměna řidiči za každé bezeškodné období, které absolvuje na silničních komunikacích v období dvanácti měsíců, během nichž nezpůsobí žádnou dopravní nehodu a pojišťovna nemusí vyplácet žádné odškodnění. Výše, respektive hodnota bonusu se v základu pohybuje kolem 5% za rok, přičemž maximálně lze získat bonusy povinné ručenív hodnotě 50% až 60%, tedy po uplynutí cca 10 až 11 let řízení bez nehod.

 

[maxbutton id=“2″]

 

Opakem bonusu jsou malusy, které vás však mohou připravit o získané bonusy. Stanete-li se strůjcem dopravní nehody a bude třeba vyplácet odškodnění z vaší pojistky, připravte se, že za takovou nehodu zaplatíte až 24 měsíců bonusů. Je proto mnohdy reálné, že se neposedný řidič dostane do mínusu a jeho povinné ručení se mu jednoduše navýší. Povinné ručení bonusy jsou odečítány z celkové každoroční platby za pojištění vozidla.

Nadstandardní bonusy povinného ručení

Mnohé pojišťovací společnosti ale oslovují klienty i s bonusy povinné ručení, které lze získats náležitým předstihem. Zajištěn vám tak může být bonus v řádu několika procent na příslušnou dobu, díky čemuž si oblevíte své povinné ručení. Pokud však v tomto období způsobíte jakoukolivdopravní nehodu, budete muset doplatit rozdíl, oproti standardnímu a běžnému bonusu, na který byste měli nárok. Jde o určitý „bonus důvěra“.

Zajímá vás také, jak zjistit bonus povinného ručení? To vám může bez jakýchkoliv okolků sdělit libovolná pojišťovací společnost, vzhledem k tomu, že tyto oficiální subjekty disponují online přístupem do společné databáze údajů. Další možností je zjistit počet měsíců přímo z databáze kanceláře pojistitelů:

Z pohledu nestandardních služeb si můžete pojistit i zmiňovaný bonus povinného ručení, díky čemuž se chráníte, že v případě nehody nepřijde na přetřes malus a vám nebude stržen nabytý bonus.

Převod bonusu povinného ručení

Rozhodnete-li se po několika letech změnit svoji stávající pojišťovnu, můžete obvykle využít službu „bonus – povinné ručení – převod“. Tedy proces, kdy vám bude k novému dodavateli těchto služeb přenesena délka bezeškodného období, díky čemuž ušetříte náležité množství finančních nákladů.

V závislosti na konkrétní pojišťovně se pak lze setkat i s dalšími případy, kdy je možné provést převod bonusu povinného ručení. Mnohdy to bývá mezi jednotlivými členy rodiny. Výjimku netvoří ani převod ze starého automobilu na nový nebo dokonce na další vozidlo, které si na své jméno pořizujete.

V omezeném množství však narazíte na převod povinného ručení mezi odlišnými dopravními prostředky – například mezi automobily a motocykly.

Bonusy havarijního pojištění

Obdobně, jako u povinného ručení je přistupováno také k havarijnímu připojištění. I zde získáváte tyto exkluzivní výhody, které lze mnohdy předvádět mezi klasickým pojištěním vozidla – jde o typický bonus povinné ručení převod.

Jak jistě sami velice brzy postřehnete, bonusy povinného ručení jsou velice příznivou a zajímavou službou, prostřednictvím níž můžete ušetřit především značné množství finančních prostředků za pojištění libovolného dopravního prostředku.